وبلاگ

طرز کار رینگ لایت

در حال حاضر رینگ لایت‌ها یکی از پرکاربردترین محصولات برای نوردهی محسوب می‌شوند. و شرکتهای مختلفی در سراسر دنیا مبادرت به ساخت آنها کرده‌اند. که هرکسی خواهد توانست از میان تنوعهای بسیار زیاد آن، وسیله مناسب خود را با هزینه و کیفیتی مناسب بیابد. لازم به ذکر است که تنها شرکت تولید کننده نور رینگی در ایران سی کارو است. این وسیله جذاب مورد علاقه بلاگرهای اینستاگرام، آرایشگران و عکاسان می‌باشد.

با وجود این دانستن این نکته ضروریست که بیشتر این وسایل ثابت هستند. به این معنا که لامپهای کوچکی که روی سطح آن تعبیه شده ثابت است و برای تغییر نور باید از دیمرهای پشت آن استفاده کنید. مطمئنا این وسیله مورد علاقه شما برای نورپردازی خواهد بود چرا که هم طرز کار با آن بسیار ساده است و هم بسیار انعطاف پذیر است به این معنا که میتوانید آن را در کاربردها و زمینه های مختلف در مکان و زمانهای متفاوت استفاده کرد.

 

 

 

معمولا برای تولید محتوا، نور را به صورت عمود بر مدل یا سطح کار می‌تابانیم و این گونه لنز نور را میگیرد.

ما در این نوشته چندین راه جدید و نو را درمورد طرز کار با رینگ لایت بیان می‌کنیم. همینطور مواردی را شرح میدهیم که لزوم داشتن رینگ لایت در آتیله ها و عکاسی‌ها چیست. بنابراین برای اینکه بتوانید طرز استفاده از رینگ لایت را کاملا یاد بگیرید این نوشته را تاپایان مطالعه بفرمایید.

کاربرد و عملکرد رینگ لایت در حالت معمول

    مواردی را که در این نوشته بیان می‌کنیم به این صورت است:      

   

  •   کاربرد و استفاده از رینگ لایت در حالت معمولی      
  •   رینگ لایت در چه مواردی استفاده می‌شود؟
  •   چیزی بیش از این…      

با وجودی که برای عکس گرفتن نمیخواهید هزینه زیادی انجام دهید و از یک عکاس حرفه‌ای بهره ببرید، رینگ لایت ابزاریست که برای ایجاد عکسهای جالب و جدید به کار شما می‌آید.

در صورتیکه زیاد با رینگ لایت ها آشنایی ندارید، میتوانید به مقالات ما در مورد این وسیله و کاربردهای مختلف آن مراجعه کنید و تمام چیزی که نیاز دارید را در آنجا بیابید. اما به طور کلی رینگ لایت یک وسیله ی دایره ای شکل است که با روشن شدن نور مناسب عکسو فیلم را به شما عرضه می‌کند. که نورپردازی جدید و نویی است و بسیار کاربردی می‌باشد.

در دوربینهای قدیمی نور توسط فلشها تامین میشد که نور لازم و کافی را برای عکسی با کیفیت در اختیار کاربر قرار نمیدادند. در حالیکه رینگ لایت نوری بسیار روشنتر از فلشهای اکسترنال و اسپیدلایت ارائه می‌دهند. این ابزاریست که به احتمال زیاد عاشق آن خواهید شد. چراکه بسیار سریعتر از آنچه انتظار دارید متوجه بهبود کیفیت عکسهایتان می‌شوید که بسته به نوع فعالیت شما تاثیراتی بر زندگی شما خواهد گذاشت.

مدلهایی از رینگ لایت هستند که میتوانید زاویه، شدت نور و دمای رنگ آن را تغییر دهید. با توجه به اینکه آنها نور پیوسته‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند، شما خواهید توانست که به هر قسمت از سطح کار آن را با زاویه خاص بتابانید. مدلهای بسیاری از رینگ لایت در کشور وجود است که کاربردهای مختلفی دارند. بیشتر آنها رینگ لایتی هستند با سایز بزرگ و قیمتی بین 4تا 5 میلیون تومان، که به آنها همه کاره  نیز می‌گویند.

 

چون رینگ لایت یک نورپردازی مداوم دارد ، باعث کوچک شدن مردمک میشود که در نتیجه زیبایی افسونگریست که در عکسهای پرتره خواهیم دید.

چنانچه در گذشته از رینگ لایت برای عکس‌برداری بهره نبرده‌اید، الان مناسب‌ترین موقعیت است. توجه کنید که چون نوردهی حالت پیوسته است چشمان سوژه کوچک خواهد شد و درنتیجه رنگ بیشتری می‌بینیم.

به نوشته زیر مراجعه کنید احتمالا برای شما جذاب خواهد بود.

از جمله قابلیتهای رینگ لایت تغییر زاویه آن از صفر تا 180 درجه است. که میتوانید آن را در زامیه 90 درجه و مستقسم به سطح کار بتابانید.

با توجه به اینکه این وسیله شکلی دایره‌ای دارد، وقتی آن را روی نور معمولی قرار می‌دهید، فوق‌العاده خواهد بود. نور را عمود به سمت سطح کار خود بتابانید و ببینید چقدر عالی خواهد شد. از این وسیله معمولا به جای لایت باکس هم استفاده میشود. با استفاده از این وسیله شما انتخاب های زیادی دارید برای نوردهی، چراکه قابلیتهای فراوانی دارد و بسیار نسبت به همه مدلهای نورپردازی منعطف است.

در هنگام نورپردازی با این وسیله، شما حتما مجبور نیستید، که از حالت رینگی شکل آن بهره ببرید. بلکه با گذاشتن مانع میتوانید از آن در هر شکلی استفاده کنید.

اگر چندین رینگ لایت در اختیار دارید، می‌توانید در بکار بردن آنها ایده‌های جدیدی را به کار ببرید. رینگ لایت های حرفه‌ای قابلیت تغییر شدت نور را دارند که با این قابلیت میتوانید در حالتهای و زمانهای مختلف به سطح ار خود یا چهره مدل نوردهی کنید. کاربردهای این وسیله کاملا به خلاقیت شما بستگی دارد.

در بسیاری از چالشهای اینستاگرام و بسیاری از عکسهای پرتره جدید شاهد تصاویر و فیلمهایی بوده‌ایم که خود رینگ لایت نیز به همراه سوژه در عکس وجود دارد. که بسیار تصاویر جالب و جدیدی است و شکل نوینی به نوردهی داده است.

اغلب رینگ لایت‌هایی که چراغهای آنها از نوع ال ای دی است، حرارت زیادی ندارند. در نتیجه شما راحت هستین که در هر حالتی از سوژه خود عکسبرداری کنید. البته اندازه رینگ لایت‌ها هم از نکات مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. رینگ لایت در صنعت عکاسی، نورپردازی، آرایشگری و اینستاگرام انقلابی به پا کرده است.

رینگ لایت‌های حال حاضر دارای توان زیادی هستند به طوریکه می‌توان آنها را برای پر کردن سایه‌ها و نرم کردن نور به همراه فلشها و استروب استفاده کرد.

ترکیب کردن نور رینگ لایت با نور فلت عکاسی یا هر نوع نور دیگر نیز راه جالب و جدیدی برای نورپردازی خواهد بود و از رینگ لایت  میتوانید به عنوان نور فرعی بهره ببرید. منظور از نور فرعی، نور پرکننده یا نرم کننده نورهای دیگر است. که سایه ها را از بین می‎برد.

خواندن این نوشته برای اطلاعات بیشتر خالی از لطف نیست.

نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که نور رینگ لایت به احتمال زیاد قدرت کمتری نسبت به نور استروب دارد، در نتیجه این نکته را هنگام نورپردازی در نظر داشته باشید و اگر قصد دارید که از چندین منبع نوری استفاده کنید حتما از نور رینگی که قابلیت تنظیم دمای رنگ دارد بهره ببرید.

نکته بالا را می توان بر عکس کرد به این صورت که رینگ لایت نور اصلی باشد و نور فلت نور پرکننده. و حتما توجه کنید که برای اینکار قدرت نور استروب را کاهش دهید.

شدن عکس میشود. البته اینکار سلیقه‌ای است و ممکن است مورد علاقه برخی‌ها نباشد.

بسیاری از عکاسان وست دارند که رینگ لایت را در عکسهای خود نشان دهند. و آن را در ترکیب بندی ها استفاده کنند، چراکه اینکار بسیار خلاقانه و نو است. مخصوصا هنگامی که ان را در پس زمینه عکس قرار می‌دهید، هالهای که در پشت سوژه ایجاد میکند بسیار جالب و نو است. همانطور که بیان شد این روشی سلیقه‌ای است و نمیتوان آن را به همه عکسهای پرتره تعمیم داد.

هنگامی که رینگ لایت را با یک نور فلت عکاسی ترکیب می‌کنید، برای تغییر سرعت شاتر دستتان باز است. در این عکس نور فلت به عنوان تلطیف کننده استفاده شده و سرعت شاتر 1/15ثانیه است. نظر شما در مورد این عکس چیست؟ آیا می‌پسندین؟

این حالت شبیه حالتی است که رینگ لایت به عنوان نور تلطیف کننده استفاده شده باشد. به طور کلی اگر تمایل به استفاده از استروب دارید، می توانید که با کاهش سرعت شاتر برای استروب وبا قدرت پایین رینگ لایت، عمل نورپردازی را انجام دهید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید